Mindfulness | MBSR | Warszawa

Katarzyna Kędzierska

Podobnie jak Leonardo da Vinci wierzę, że prostota jest szczytem wyrafinowania, a najbliższa mojemu sercu jest sztuka prostego życia we wszystkich jego aspektach.

Jestem praktykiem medytacji mindfulness oraz certyfikowaną nauczycielką kursów MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction).

Od 8 lat prowadzę SIMPLICITE.PL – największy polski blog o minimalizmie i mindfulness oraz jestem autorką książek: bestsellerowej Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce oraz najnowszej Odkrywanie mindfulness. Szczerze o medytacji uważności. Przez jakiś czas nazywano mnie żartobliwie „polską Marie Kondo” i choć się nią nie czuję, to cieszy mnie ogromnie, że z moją pomocą setki tysięcy osób mogły sprawniej odgruzować swoje domy i pozbyć się niechcianego nadmiaru.

Pomagając w porządkowaniu materialnego bałaganu, wciąż czułam, że to nie wystarczy. Miałam poczucie, że ten największy bagaż nosimy w głowie i w sercu. Są to dziesiątki przekonań życiowych, przewlekły stres, schematy, które bywają dużo większym obciążeniem, niż sterta nienoszonych ubrań w szafie.

W momencie, gdy w swoich poszukiwaniach trafiłam na świecką medytację mindfulness, mocno poczułam, że to jest ten brakujący element, ostatni puzel, które włożyłam na miejsce z niemałą satysfakcją. Praktyka uważności pomogła mi też dużo spokojniej przejść przez ogromne zmiany w moim osobistym życiu i od razu intuicyjnie wiedziałam, że będzie to również część mojej drogi zawodowej.

MEDYTACJA NAUCZYŁA MNIE TAK WIELE!

 • Nauczyłam się być blisko siebie, gdy nie ma nikogo innego.
 • Nauczyłam się kochać, a przede wszystkim prawdziwie lubić siebie nawet, gdy ci, na których mi zależy, mnie nie kochają lub nie lubią.
 • Nauczyłam się wybaczać, gdy wybaczenie wydaje się niemożliwe.
 • Nauczyłam się odpuszczać. Pracę, przekonania, relacje.
 • Nauczyłam się prawdziwie złościć.
 • Nauczyłam się stawiać granice.
 • Nauczyłam się nie pomagać i nie wyręczać.
 • Nauczyłam się akceptować bieg życia.
 • Nauczyłam się, co dla mnie oznacza prawdziwe dbanie o siebie.
 • Nauczyłam się być w ciszy i tego, czym jest dla mnie cisza.
 • Nauczyłam się chronić zasoby swojej energii życiowej.
 • Nauczyłam się pozwalać innym na bycie tym, kim chcą być.
 • Nauczyłam się, że do końca nie wiadomo, czy to dobrze, czy to źle, że coś się wydarza.
 • Nauczyłam się, że jestem osłem i ty też jesteś osłem [kto czytał de Mello, ten wie :)].
 • Nauczyłam się, że bardzo dużo wiem i umiem.
 • Nauczyłam się, że jeszcze tyle nie wiem! I też że wcale mnie to nie martwi, a ciekawi.
 • Nauczyłam się żyć pełnią życia.

Naturalnie, część z tych rzeczy umiałam już wcześniej i tylko doskonaliłam. Części nie umiałam i odkryłam. Część wydawało mi się, że umiem, a teraz umiem inaczej. I na pewno popełnię jeszcze wiele błędów, może coś zapomnę, a potem sobie przypomnę, a może nie. I oczywiście, że są jeszcze rzeczy, których chcę się nauczyć lub oduczyć, a i takie, które chcę pielęgnować.

Jeśli czujesz, że chcesz wejść na podobną drogę, pięknie zapraszam!

Obecnie jestem certyfikowaną nauczycielką kursów MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) (certyfikat Polskiego Instytutu Mindfulness w partnerstwie z The Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA) w Niemczech), który uprawnia mnie do prowadzenia oryginalnych kursów MBSR we wszystkich krajach UE i w USA. Uczestniczyłam również w rocznym programie Mindfulness Practice Training (Program Praktyki Formalnej). Cyklicznie biorę udział w odosobnieniach medytacyjnych, regularnie prowadzę również grupy medytacyjne on-line.

Moimi mentorkami w procesie są: Małgorzata Jakubczak i dr Aleksandra Dembińska. Małgosia to praktyk medytacji mindfulness z 25-letnim stażem. Współzałożycielka Polskiego Instytutu Mindfulness, pierwsza certyfikowana nauczycielka MBSR w Polsce, pierwsza Polka zaproszona na szkolenie nauczycielskie MBSR i MBCT organizowane w Szwajcarii, członkini kadry Wykładowców i Mentorów Nauczycieli MBSR w IMA. Ola jest doktorem psychologii, psychoterapeutką i bioetykiem. Doświadczoną wykładowczynią akademicką i oczywiście nauczycielką MBSR. W pracy zajmuje się głównie psychologią stresu i kryzysu, psychologicznymi i etycznych problemami w medycynie, szczególnie w kontekście granicznych momentów życia – prokreacji i śmierci. Jestem wdzięczna, że wspierają mnie na mojej nowej drodze zawodowej.

Poza tym jestem rzecznikiem patentowym, właścicielką butikowej kancelarii patentowej w Warszawie, specjalizuję się w doradztwie strategicznym w zakresie prawnej ochrony znaków towarowych oraz budowaniu wartości marki w czasie. Przez wiele lat byłam aktywnym praktykiem biznesu i przedsiębiorcą.

Previous slide
Next slide

Moje Książki

Bestsellery o minimalizmie i mindfulness. Zrób porządki w domu i w głowie!

Kontakt i zapisy:

Aby umówić się na darmową konsultację wyślij e-mail lub wypełnij formularz on-line: